Principală » 2011 » Septembrie » 17 » CS Mioveni 2-1 Sportul Studentesc
7:20 PM
CS Mioveni 2-1 Sportul Studentesc

CS Mioveni s-a impus pe teren propriu cu scorul de 2-1 in fata studentilor intr-un meci ce conta pentru etapa a VII-a a ligii I.

Tehnicianul Ilie Stan a parasit echipa CS Mioveni chiar in ziua meciului, iar pe banca a stat Razvan Tunaru, directorul general, care a si reusit sa trimita pe teren o echipa pentru a lua toate cele trei puncte.

In minutul 17 Tanasa a deschis scorul dupa o actiune realizata de Neaga si Dica. Pana la pauza, Argesenii au resuti sa mai inscrie inca odata prin Ratiu, care si-a invins propriul portar.

Inceputul celei de a doua repriza a apartinut tot argesenilor, insa pana la final studentii au fost cei care au inscris prin Lungu, cu 13 minute inainte de final.

CS Mioveni: Oct. Popescu - Voicu, Olteanu, Săndulescu, Neagu - Enache, Mărgăritescu, V. Gheorghe (Ionescu 82), Neaga (Miulescu 90) - Dică, Tănasă (Ayza 90+3).

Sportul Studentesc: A. Popescu - Beţa, Cioranu, Raţiu, Maxim - Bălan, Ferfelea (Cheţan 69), Farmache (Nicola 31), Dobre (Lazăr 46), Lungu - Nistor.

Sursa foto: gsp.ro

Categorie: Sport | Vizualizări: 374 | Adăugat de: articolenoi | Tag-uri: fotbal, CS Mioveni, Sportul Studentesc, Liga 1, Etapa | Rating: 0.0/0