Principală » 2011 » Septembrie » 11 » Gaz Metan Medias a zdrobit Steaua cu scorul de 3-0
9:03 AM
Gaz Metan Medias a zdrobit Steaua cu scorul de 3-0

Steaua Bucuresti a fost umilita aseara de catre Gaz Metan Medias cu scorul de 3-0 intr-un meci ce conta pentru etapa a VI-a a ligii I.

Chiar daca stelistii au controlat meciul de la inceput pana la sfarsit, scorul de pe tabela a fost cosmarul fanilor care au facut deplasarea pentru a-si sustine favoritii.

Steaua a fost echipa care a avut o posesie mai buna, iar mediesenii au fost cei care au inscris golurile in poarta lui Tatarusanu.

Primul gol a fost inscris de Taher Bawab din penalty, iar cosmarul pentru stelistii abia incepea. Finalul de prima repriza le-a apartinut rosi albastrilor care au si ratat multe ocazii spre finalul primei repriza.

Steaua a inceput in forta si cea de a doua repriza, insa cei care au marcat au fost tot mediesenii prin Cristi Bud de doua ori.

Steaua ramane cu cele 10 puncte acumulate in primele 5 etape si se afla pe locul 4 in clasament.

Categorie: Sport | Vizualizări: 367 | Adăugat de: articolenoi | Tag-uri: fotbal, Gaz Metan Medias, Steaua Bucuresti, Etapa | Rating: 0.0/0