Principală » 2011 » Septembrie » 15 » Infrangere pentru Otelul Galati in meciul de debut. Basel 2-1 Otelul Galati
9:47 AM
Infrangere pentru Otelul Galati in meciul de debut. Basel 2-1 Otelul Galati

Otelul Galati a facut o partida buna in meciul de debut cu Basel, insa scorul final a fost de partea elvetienilor. Victoria pentru Basel a venit in minutul 84 cand arbitrul  l-a eliminat pe Salageanu si le-a oferit elvetienilor o lovitura de la 11 metri care a fost transformata.

FC Basel a deschis scorul in minutul 39, prin Fabian Frei, care a marcat cu capul, dupa o centrare a lui Streller.

Otelul a egalat in minutul 58 prin Marius Pena, care l-a invins pe Sommer din patru metri, dupa ce portarul elvetienilor respinsese in fata un sut puternic al lui Antal din 18 metri.

In minutul 82, Salageanu a primit direct cartonasul rosu pentru un fault asupra lui Streller, arbitrul dictand penalti pentru elvetieni, care a fost transformat de Alexander Frei, in minutul 84.

Autor: Mediafax

Categorie: Sport | Vizualizări: 436 | Adăugat de: articolenoi | Tag-uri: Basel 2-1 Otelul Galati, Otelul Galati, Calificare, Grupa C, FC Basel, UEFA Champions League | Rating: 0.0/0