Principală » 2011 » Octombrie » 30
Sportul Studenţesc a obţinut o remiză albă, scor 0-0, pe teren propriu cu Pandurii Târgu Jiu, într-un meci din etapa a 12-a din Liga 1, în ciuda faptului că a evoluat în inferioritate numerică mai bine de 20 de minute.

Cu o victorie, oltenii puteau să urce pe locul secund, astfel că au tratat ca atare duelul din Regie.

Sursa: ASport.ro

Categorie: Sport | Vizualizări: 414 | Adăugat de: articolenoi | Data: 30.10.2011 | Comentarii (0)

Sex-experta Libertăţii îşi începe în forţă emisiunea online „Bârfa săptămânii”, producţie care va fi difuzată de site-ul nostru în fiecare sâmbătă. Ea le critică pe Andreea Bălan şi Rouge pentru show-urile sau declaraţiile făcute în ultima vreme... Citeste tot articolul pe libertatea.ro.

Sursa: libertatea.ro

Categorie: Showbiz | Vizualizări: 610 | Adăugat de: articolenoi | Data: 30.10.2011 | Comentarii (0)

Conform presei franceze, Sandra Romain, românca de 33 de ani supranumită regina sexului anal, va juca rolul soţiei lui Dominique Strauss- Kahn într-o parodie porno care va prezenta povestea scandalului sexual în care este implicat fostul şef al FMI... Citeste tot articolul pe libertatea.ro.

Un pescar din Japonia a avut parte in aceste zile de surpriza vietii sale.

El a pescuit in navod 11 milioane de yeni, adica peste 100.000 de euro in bancnote. Se pare ca banii au ajuns in apa din cauza efectelor recentului tsunami, care a distrus mii de locuinte in urma cu sapte luni.

Sursa: stirileprotv.ro

Categorie: Stiri | Vizualizări: 436 | Adăugat de: articolenoi | Data: 30.10.2011 | Comentarii (0)

Liderul Dinamo Bucureşti a remizat, scor 0-0, pe noul stadion "Cluj Arena", cu Universitatea, echipă care ocupă locul patru în clasament, după 12 runde.

Prima parte a meciului a fost dominată de gazde, care au ratat mai multe ocazii prin Cojocnean. De cealaltă parte, Dinamo a contraatacat prin intervenţiile lui Rus, care i-a scos din joc pe adversarii Grecu şi Mendy. După pauză, oaspeţii au fost mai prezenţi în ofensivă, însă meciul s-a încheiat fără gol.

Sursa: evz.ro

Ceahlaul Piatra Neamt a reusit sa se impuna pe teren propriu contra Vointei Sibiu cu scorul de 2-1, intr-un meci ce conta pentru etapa a XII-a a Ligii I.

La sfarsitul primei reprize nemtenii s-au vazut condusi de Vointa Sibiu dupa un penalty acordat de Marius Bocăneală in minutul 45+1 si transformat de Nicolae Grigore.

In a doua repriza, Ceahlaul Piatra Neamt a iesit mai motivata de la vestiare si asta s-a vazut prin insistenta de pe teren, caci in minutul 54 reusea sa egaleze prin Badescu.

8 minute mai tarziu, nemtenii au reusit sa duca scorul la 2-1 prin Danalache, dupa ce portarul vointei a avut o iesire hazardata.

In urma acestui rezultat, Ceahlaul Piatra Ne ... Detalii... »

Autoritatile din Bangkok au decretat stare de urgenta din cauza inundatiilor care ameninta sa acopere capitala thailandeza.

Apele, asteptate sa creasca considerabil pana luni, pun in pericol 12 milioane de oameni. Cateva districte din nord sunt deja inundate, iar unul dintre aeroporturi este inchis.

Aniversare umbrita de necaz pentru Directia 5. La scurt timp dupa concertul de sambata seara, care a marcat 20 de ani de la infiintarea trupei, liderul Marian Ionescu a fost implicat intr-un accident rutier.

Se indrepta cu motorul spre casa, in cartierul Pipera, cand a fost lovit de un bolid de lux. Soferul intentiona sa parcheze si nu i-a dat prioritate. Marian Ionescu a fost ranit usor, dar a ajuns la spital pentru investigatii.

Stim cu totii ca problemele existente in fisele fiscale ale societatilor comerciale apar atunci cat ai cea mai mare nevoie de un certificat de atestare fiscala.

Iata care sunt termenele de care trebuie sa stim atunci cand dorim sa ne "reglam fisa".

Termenele de orice fel referitoare la exercitarea drepturilor si indeplinirea obligatiilor prevazute de Codul de procedura fiscala, precum si de alte dispozitii legale aplicabile in materie, daca legea fiscala nu dispune altfel, se calculeaza potrivit dispozitiilor Codului de procedura civila.

Prelungirea termenelor

Termenele pentru depunerea declaratiilor fiscale si termenele stabilite in baza legii de ... Detalii... »
Categorie: Stiri | Vizualizări: 396 | Adăugat de: ContaRadulescu | Data: 29.10.2011 | Comentarii (0)