Principală » 2011 » Octombrie » 30 » Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 Vointa Sibiu
1:47 PM
Ceahlaul Piatra Neamt 2-1 Vointa Sibiu
Ceahlaul Piatra Neamt a reusit sa se impuna pe teren propriu contra Vointei Sibiu cu scorul de 2-1, intr-un meci ce conta pentru etapa a XII-a a Ligii I.

La sfarsitul primei reprize nemtenii s-au vazut condusi de Vointa Sibiu dupa un penalty acordat de Marius Bocăneală in minutul 45+1 si transformat de Nicolae Grigore.

In a doua repriza, Ceahlaul Piatra Neamt a iesit mai motivata de la vestiare si asta s-a vazut prin insistenta de pe teren, caci in minutul 54 reusea sa egaleze prin Badescu.

8 minute mai tarziu, nemtenii au reusit sa duca scorul la 2-1 prin Danalache, dupa ce portarul vointei a avut o iesire hazardata.

In urma acestui rezultat, Ceahlaul Piatra Neamt acumuleaza 13 puncte si se claseaza pe locul 11 in liga I.

Vointa Sibiu ramane cu 10 puncte si ocupa ultima pozitie care o mentine in Liga I.

Ceahlăul Piatra Neamţ: Villadsen - Dumitraş, Forminte, Cazan, Barna - Achim, Monroy (Bădescu '46) - Constantinescu (Onciu '89), Cebotaru, Stana - Gafiţa (Omerbegovici '90+2). Antrenor: Constantin Enache

Voinţa Sibiu: Dănălache - Sg. Bar, Tînc, Maghici, Grigore - Beza, Tătar, Nicola, Lungu (Burlacu '68) - Antohi (Cigan '75), Lukanovici (Neguţ '81). Antrenor: Alexandru Pelici.

Categorie: Sport | Vizualizări: 491 | Adăugat de: articolenoi | Tag-uri: fotbal, Vointa Sibiu, Liga I, Ceahlaul Piatra Neamt, Etapa | Rating: 0.0/0