Principală » 2011 » Mai » 8 » Rapid Bucuresti 1-1 FCM Targu Mures
12:07 PM
Rapid Bucuresti 1-1 FCM Targu Mures
Rapid Bucuresti nu a reusit mai mult de un egal contra echipei FCM Targu Mures, scor 1-1, intru-un meci din etapa a 32-a a ligii I.

Prin acest rezultat, Rapidul urca pe locul 4 in calsament acumuland 53 de puncte si este tot mai aproape de a-si indeplini obictivul de a participa in Europa League.

FCM Targu Mures si-a luat grija retrogradarii, avand in acest moment 45 de puncte si fiind la 16 puncte distanta de primul loc retrogradabil.

Pentru Rapid golul a fost marcat de Nicolae Grigore in minutul 35 dupa o faza fixa in care Iencsi a lovit mingea gresit.

Florin Dan a fost cel care a inscris pentru FCM Targu Mures in minutul 84 cu un sut la coltul scurt.

Echipe de start:

Rapid: Coman - Rui Duarte, Glauber, Marcos Antonio, Ezequias - Roman, Grigore (Olberdam '55), Lazar, Bozovic - Grigorie (Candido Costa '83) - Herea
Antrenor: Marian Rada

FCM Targu Mures: Balauru - Rus, Iencsi, Fernandes, Szilagiy - Vagner, Florin Dan, Cazan (Munteanu '46), Astafei - Zaharia (Cordos '90), Didi (Vartic '70)
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau
Categorie: Sport | Vizualizări: 351 | Adăugat de: articolenoi | Tag-uri: fotbal, Rapid Bucuresti, FCM Targu Mures, Liga 1, Etapa | Rating: 0.0/0