Principală » Sport
In timpul meciului de tenis dintre Federer si Nadal, copilul de mingii a oferit o faza pentru care a fost aplaudat la scena deschisa.

Categorie: Sport | Vizualizări: 393 | Adăugat de: articolenoi | Data: 27.01.2012 | Comentarii (0)

Juventus Torino s-a impus in fata lui AS Roma cu scorul de 3-0 in semifinala Cupei Italia.

Bijuteria reusita de Del Piero ne readuce aminte de golul cu care la umilit pe portarul roman Stelea.

Dupa ce FC Vaslui a fost considerata de multi oameni din fotbal ca fiind echipa romaneasca cu cele mai mari sanse de calificare in primavara europeana, formatia lui Hizo a dat gres la elvetieni, fiind invinsi cu scorul de 2-0 si incheandu-si astfel participarea mai departe.

Formatia italiana, Lazio, care statea la mana rezultatului dintre Vaslui si Zurich, a reusit sa invinga pe Sporting Lisabona cu 2-0, mergand mai departe in 16-imile Europa League.

Cele doua goluri pentru Zurich au fost marcate de Margairaz in minutul 68 cu un sut incredibil de la marginea careului si Buff in minutul 90.

Sursa foto: gsp.ro

Imediat dupa meciul de aseara, Gigi Becali a fost contactat de catre postul de televiziune sport.ro pentru a fi intrebat despre calificarea in primavara europeana.

Printre altele, patronul stelei a spus ca si-ar dori sa intalneasca in primava europeana pe Manchester United. Insa staul tehnic si jucatorii sunt de alta parere, declarand ca cel mai bine pentru steaua ar fi o echipa mai rezonabila pentru a se putea califica mai departe.

Lista cu ce adversari ar putea sa intalneasca Steaua in urmatorul meci de Europa League:

Valencia Spania

Steaua Bucuresti reuseste o calificare istorica in primavara europeana dupa ce a reusit sa-i invinga pe cipriotii de la AEK Larnka cu scorul de 3-1, iar Macabi Haifa este invinsa de Shalke cu scorul de 3-0.

In prima repriza Steaua i-a dominat pe ciprioti atat la atitudine cat si la ocazii de gol. Dar dupa primele 45 de minute scorul arata 0-0, iar Steaua isi juca calificarea in cea de-a doua repriza pe mana ei dupa ce Shalke conducea pe Macabi cu 1-0 la pauza.

Cea de-a doua repriza a apartinut tot stelistilor, care au si inscris trei goluri. Primul gol fiind marcat de Rusescu dintr-un penalty scos de Stefan Nicolic.

Bucuria nu a durat mult timp, caci dupa 7 minute AE ... Detalii... »

Steaua Bucureşti a învins pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 3-1 (1-1), luni, în deplasare, în ultimul meci din etapa a 16-a a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul prin Marius Niculae (20 – penalty), dar Raul Rusescu (22, 59) şi Mihai Costea (90+2) au adus victoria Stelei. Dinamo a început în forţă şi a avut primele ocazii prin Dănciulescu (6) şi Marius Niculae (7).

Inaintea marelui derby Dinamo - Steaua, cel mai bine cotat jucator din tabara "cainilor" si-a petrecut serile pe Messenger, cu iubita unui fotbalist de la divizionara secunda CF Braila. Pentru ca discutia cu Lucica sa fie mai incitanta, Marius Alexe a acceptat sa se dezbrace si i-a facut propuneri "picante" tinerei care a facut o adevarata pasiune pentru el... Citeste tot articolul pe cancan.ro.

Sursa: cancan.ro
Sursa foto: ... Detalii... »

Lucian Bute si-a pus aseara pentru a noua oara consecutiv centura la bataie impotriva jamaicanului Glen Johnson pe care l-a si invins la diferenta de puncte.

Cu toate acestea, adversarul lui Bute se considera invingatorul partidei, potrivit site-ului canoe.ca.

"Ma consider castigator. L-am batut cu o singura mana. In repriza a patra am simtit dureri la bratul drept si nu mai puteam lovi. Cred ca l-am invins la puncte. Este greu sa castigi in curtea altuia, unde multimea incurajeaza adversarul", a spus Johnson, citat din stirileprotv.ro.